Obsah fóra Security & Knives
Security & Knives
FAQ  FAQ   Hľadať  Hľadať   Zoznam užívateľov  Zoznam užívateľov   Užívateľské skupiny  Užívateľské skupiny
Registrácia  ::  Prihlásenie Súkromné správy

Pridať novú tému  Zaslať odpoveď
 Rigid 656 Thrower « Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému » 
Autor Správa
TomAnt
PríspevokZaslal: Ut január 23, 2007 2:28 pm    Predmet: Rigid 656 Thrower Odpovedať s citátom

Site Admin

Založený: 19 január 2007

Rigid 656 Thrower

Technické údaje
Celková dĺžka - 23 cm
Dĺžka čepele - 13 cm
Hrúbka čepele - 0,45 cm
Hmotnosť - 150 g
Materiál - Stainless Steel
Orientačná cena - 1400 Sk

Materiál
Aj keď je tento nôž, podobne ako Hibbeny a Profi, vyrobený z karbónovej ocele, vidieť, že nie je karbónová oceľ ako karbónová oceľ. Kým oceľ, z ktorej je vyrobený Profi, je príliš mäkká, oceľ, z ktorej sú vyrobené Hibbeny a aj tento nôž je síce dosť mäkká na to, aby sa nôž nezlomil, ale je zároveň aj dostatočne pružná, aby sa sama vyrovnala do pôvodneho tvaru. Tu by som chcel zdôrazniť, že pre vrhacie nože je mäkkosť, ale najmä pružnosť veľmi dôležitá. Kto si myslí, že nôž by mal byť čo najtvrdší, mal by vedieť, že čím je nôž tvrdší, tým sa ľahšie zlomí. (napr. porcelán je veľmi tvrdý, ale krehký, ľahko sa rozbije, plastelína je zasa mäkká a nerozbitná, ale nie je pružná a pevná). Optimum je nájsť dokonalé spojenie tvrdosti a pružnosti. Tento nôž je teda vyrobený z dostatočne tvrdej a aj dostatočne pružnej ocele. Tým síce netvrdím, že sa nôž po dlhšom hádzaní neohol, vo zveráku sa dá však vďaka jeho pružnosti pohodlne vyrovnať.

Tvar a dizajn
Tvar noža je nezvyklý, povedal by som že spadá pomaly do kategórie fantasy. Pomer dĺžky čepele a rukoväte je dobrý, je správne vyvážený a v ruke dobre sedí. Tento nôž je určený výhradne na hádzanie uchopením rukoväte, pretože je dôkladne nabrúsený z obidvoch hrán čepele. Nôž má podobne ako Hibbeny konkávny výbrus, čo umožňuje ľahšie zabodnutie do cieľa.

Praktické používanie, vrhanie
Tento nôž hodnotím po mojich skúsenostiach ako veľmi dobrý. Je totiž svojimi vlastnosťami veľmi podobný veľkému Hibbenu, takže jeho vrhanie mi nerobilo od začiatku žiadne problémy. Je to, ako keby som držal v rukách dva rovnaké nože, a pritom sú svojim dizajnom tak rozdielne. Kto však preferuje vrhanie nožov držaním za čepeľ, bude musieť vrhanie týmto nožom oželieť. Ja som to síce skúsil, ale po prvom porezaní sa (tá čepeľ je fakt ostrá Smile ) som od toho upustil.

Celkové hodnotenie
Tento nôž svojimi vlastnosťami patrí určite do každej lepšej zbierky. Má netradičný tvar ale najmä jeho cena, ktorá sa pohybuje okolo 1400 Sk, je pre skutočného fanúšika veľmi zaujímavá.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Pridať novú tému  Zaslať odpoveď Strana 1 z 1

Prejdi na: