Obsah fóra Security & Knives
Security & Knives
FAQ  FAQ   Hľadať  Hľadať   Zoznam užívateľov  Zoznam užívateľov   Užívateľské skupiny  Užívateľské skupiny
Registrácia  ::  Prihlásenie Súkromné správy

Pridať novú tému  Zaslať odpoveď
 Cold Steel MFT « Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému » 
Autor Správa
TomAnt
PríspevokZaslal: Ut január 23, 2007 3:06 pm    Predmet: Cold Steel MFT Odpovedať s citátom

Site Admin

Založený: 19 január 2007

Cold Steel MFT
(Mini Flight Thrower)

Technické údaje
Celková dĺžka - 26 cm
Dĺžka čepele - 17 cm
Hrúbka čepele - 0,4 cm
Hmotnosť - cca 200 g
Materiál - U.S. Premium High Carbon Steel
Orientačná cena - 1000 Sk

Materiál
Tento nôž bol novinkou firmy Cold Steel pre rok 1999. Tak ako TFT je aj tento nôž vyrobený z prvotriednej ocele s čiernou antireflexnou povrchovou úpravou. Vďaka tejto povrchovej úprave sa nôž v ruke nekĺže a aj keď nemá žiadne záchytné body ako napríklad Magnum Profi I, pevne sedí v ruke. Voči použitému materiálu nemám žiadne výhrady.

Tvar a dizajn
Ako môžte vidieť z fotografie, nôž má tvar podobný cirkusovým vrhacím nožom, listovú čepeľ a výrazne malú rukoväť. Ostrie je zabrúsené pod veľkým uhlom a môžem povedať, že odkrojiť sa s ním nedá ani chlieb :-) Tento nôž je pomerne veľký a rozhodne nie je určený na vrhanie vo vnútri.

Praktické používanie,vrhanie
Vrhanie tohto noža je pre nie celkom začiatočníka pomerne jednoduché, nôž letí stabilne a zachováva naučené vzdialenosti. Nie je preto problém prejsť na tento nôž z akéhokoľvek iného noža. Pre začiatočníka ho však neodporúčam, pretože je pomerne veľký a ťažký a na základné naučenie sa pohybov nevhodný. Ako som už spomenul, v žiadnom prípade nie je určený na interiérové vrhanie.

Celkové hodnotenie
Za cenu okolo 1000 Sk by mal byť tento nôž predmetom záujmu všetkých pokročilejších vrhačov nožov. Zaujímavosťou je, že model, ktorý vlastním ja je najmenší z troch. Mal som možnosť vybrať si zo všetkých troch a rozhodol som sa pre tento najmenší. Výrobca totiž pri zväčšovaní noža zabudol aj na zväčšovanie jeho hrúbky. Najväčší model pôsobí vyslovene komickým dojmom, keď pri veľkosti cca 40 cm je jeho hrúbka 4 mm. Odporúčam teda jednoznačne najmenší model.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Pridať novú tému  Zaslať odpoveď Strana 1 z 1

Prejdi na: