Obsah fóra Security & Knives
Security & Knives
FAQ  FAQ   Hľadať  Hľadať   Zoznam užívateľov  Zoznam užívateľov   Užívateľské skupiny  Užívateľské skupiny
Registrácia  ::  Prihlásenie Súkromné správy


Pridať novú tému  Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!
 Všeobecné pravidlá servera a fóra security.knife.sk « Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému » 
Autor Správa
TomAnt
PríspevokZaslal: St január 24, 2007 11:20 am    Predmet: Všeobecné pravidlá servera a fóra security.knife.sk Odpovedať s citátom

Site Admin

Založený: 19 január 2007
Príspevky: 410

Všeobecné pravidlá fóra

1. Každý člen je povinný sledovať, brať na vedomie a dodržiavať pravidlá fóra, zverejnené v tejto časti.

2. Fórum nezaručuje pravdivosť informácií, každý príspevok je vyjadrením osobného názoru jeho autora a security.knife.sk zaň nenesie žiadnu zodpovednosť, nevyjadrujú názor autora a predstaviteľov fóra. Za obsah príspevku zodpovedá autor daného príspevku. Pokiaľ príspevok porušuje niektoré z pravidiel, bude upravený, poprípade odstránený administrátorom, alebo moderátorom. Užívatelia nesmú vytvárať, alebo organizovať akékoľvek súťaže.

3. O zamykaní a mazaní tém rozhodujú administrátori a moderátori. Nepíšte zbytočne do témy, že túto tému by ste zamkli a pod. Nechajte to na posúdenie administrátorov a moderátorov. Ak si ale aj tak myslíte že danú tému je vhodné locknuť, zmazať, alebo presunúť tak s tým oboznámte pomocou súkromnej správy niektorého administrátora, alebo moderátora.

4. Zakazuje sa vytváranie a používanie viacerých účtov na fóre. Pokiaľ chcete zmeniť nick, napíšte niektorému z administrátorov fóra.

5. Zakázany je flamewar, off-topic, krátke odpovede typu "jj" a pod., prispievanie príspevkov bez vecného obsahu (smajlíky). Pokúste sa obmedziť počet smajlíkov v príspevkoch, je povolené na jeden príspevok použiť max. 5 smajlíkov, snažte sa to dodržiavať.

6. Zakázané je akékoľvek urážanie, osočovanie, rasistické narážky, rasistické a vulgárne vyjadrovanie, vtipkovanie s tématikou postihnutia, sexuálnej orientácie, náboženstva alebo rasovej diskriminácie, ďalej hanobenie národa, rasy alebo etnickej skupiny a akákoľvek národná, rasová alebo náboženská nenávisť, ktorá predstavuje podnecovanie k diskriminácií, nepriateľstvu alebo násiliu, musí byť zakázaná zákonom a bude znamenať vylúčenie z fóra.

7. Skôr ako položíte otázku s akýmkoľvek problémom, použite na fóre vyhľadávanie, pozrite sa do FAQ a použite www.google.com. Ak ste nič nenašli a idete zakladať tému, tak použite vhodný predmet príspevku, v texte správy sa pokúste stručne opísať problém, píšte spisovne (napr. nepoužívajte w namiesto v, dávajte pozor na y/i, rozlišujte veľké a malé písmená).

8. Nové témy podľa možností vkladajte do správnych kategórii. Pokiaľ téma nebude vo vhodnej kategórii, bude bez upozornenia presunutá do správnej kategórii alebo bude zmazaná. Ak sa bude situácia u daného užívateľa opakovať, môže byť jeho účet zablokovaný.

9. Témy, ktoré založíte pomenúvajte čo najpresnejšie, urýchlite tým aj odpoveď na ne. Témy typu "Help!", "Pomoooc", "Noz", "Hladam" a podobne budu premenované alebo zmazané. Témy nezakladajte duplicitne vo viacerých sekciách, stačí v sekcií na to určenej.

10. Predtým než pošlete správu dôkladne si ju prehliadnite a až potom odošlite. Pomôže to predísť zbytočným konfliktom, urážkam a podobným veciam.

11. Nereagujte na diskusiu o ktorej nič neviete tj. nemáte znalosti z danej oblasti. Takéto príspevky môžu byť považované za SPAM. SPAM je závažný priestupok a bude trestaný vylúčením z fóra.

12. Opakované písanie tej istej správy aj po jej zmazaní administrátorom alebo moderátorom bude považované za porušenie pravidel fóra.

13. Prosím berte ohľad na autorské práva. Pridávanie fotografií, preberanie článkov a podobne by ste mali mať vopred dohodnuté s ich autorom. Linkovanie na zdroje na iných serveroch neporušuje autorské práva. Prebraté články, fotografie a príspevky uvádzajte vždy s uvedením zdroja.

14. Propagácia webových stránok s podobným ale aj iným zameraním je zakázaná okrem profilu a odkazu na Vašu www stránku. Toto sa netýka uvádzania odkazov v bežnej diskusii, kde má daný odkaz informačnú hodnotu k danej téme, ak sa bude ale v takom prípade jednať o evidentné zviditeľnenie Vašich, alebo cudzích stránok, bude to brané ako reklama (posúdenie necháváme na moderátoroch a vyhradzujeme im právo na akýkoľvek zásah podla ich uváženia).

15. Prosíme o nedeformovanie z http:// na h**p:// a pod. Pred vložením linky sa presvedčte, že je skutočné funkčná.

16. Písanie príspevku, či jeho časti so zapnutým CAPS-LOCKOM znamená krik. U nás na serveri sa nekričí. Pokiaľ Váš príspevok toto pravidlo poruší, môže byť zamknutý prípadne zmazaný.

17. Nesnažte sa odpoveď vynútiť. Napríklad opakovaným zakladním témy, alebo neustálym prispievaním každých x hodín. Žiaľ, niekedy ani tí najpovolanejší nevedia odpoveď. Verte, že ak Vám nejako pomôcť/odpovedať vieme, určite odpovieme. Nedivte sa, ak Vám nik neodpovedá na Váš problém, ktorý je položený nezrozumiteľne a nepresne. Snažte sa svoj problém/otázku presne, jasne a stručne popísať.

18. Na stránkach fóra sú povolené obrázky o maximálnej šírke 400 px. V prípade potreby vložiť väčší obrázok (alebo iný súbor) udajte odkaz. Pri väčších súboroch udajte aj veľkosť. Pri vkladaní odkazov na dokumenty uveďte do zátvorky aj ich typ a veľkosť. Priklad (.doc, 200kB), (.pdf, 2.3MB)

19. Každý užívateľ je povinný umiestniť svoje obrázky na hosting z ktorého je možné ich načítať minimálne 6 mesiacov od založenia prispevku. Taktiež je povinný si svoje obrázky strážiť aby mu neboli zmazané (napr. porušovánie pravidel na freehostingoch).

20. Na všetky príspevky, ktoré nebudú v súlade s týmito pravidlami si vyhradzujeme pravo zamknúť, presunúť, alebo zmazať danú tému. Pri opakovaných porušeniach pravidiel môže užívateľ produkújúci takéto príspevky dostať BAN a následne mu môže byť účet deaktivovaný.

21. Forum security.knife.sk je sukromnym priestorom. O aktivacii alebo deaktivacii clena, rozhoduju vyhradne administratori fora. U ziadatela registracie moze byt tato zamietnuta bez udania akehokolvek dovodu.

Členstvo na tomto fóre je bezplatné. Námietky na členstvo alebo pravidlá budú ignorované. Server security.knife.sk si vymedzuje právo poslať jeden email za jeden týždeň, email môže byť buď informačný alebo reklamný. Konto je možné zmazať iba s počtom 0 príspevkov, ináč je možná len deaktivácia konta. Pri opakovanom porušení pravidiel bude užívateľ vylúčený a konto deaktivované.

Odoslaním príspevku do diskusného fóra security.knife.sk vyjadrujete svôj súhlas s týmito pravidlami.


Pravidlá pre podpisy a avatary.

1. Podpis slúži k rýchlej a prehľadnej identifikácii prispievateľa.
2. Podpis by nemal zaberať na stránke viac ako jeden príspevok. Je povolený max. 1 riadok so štandardnou veľkosťou písma (veľkosť písma v príspevkoch)
3. Podpis nesmie obsahovať obrázok, text alebo odkaz v rozpore s pravidlami. Obrázok v podpise nesmie byť animovaný(obrázok nesmie byť pohyblivý, kreslený samozrejme byť môže).
4. Je povolený maximálne jeden obrázok.
5. Obrázok - maximálna veľkosť obrázku v podpise je 400x20px a 10 kB pričom je povolený len jeden. (veľkosť je udávaná v tvare "šírka X výška") Ak by ste chceli skombinovať obrázok aj text spolu v podpise, takýto podpis nesmie presiahnuť výšku 2 riadkov.
6. V podpise nie sú povolené žiadne formy reklamy.
7. V prípade porušenia týchto pravidiel Vám bude podpis upravený Administrátorom diskusného fóra, to znamená zmazaný.
8. Zakazuje sa používať avatar s reklamným, rasistickým alebo sexuálnym motívom.
9. Zakazuje sa používanie avataru, ktorý je v rozpore s akýmkoľvek pravidlom. Takýto avatar alebo podpis bude odstránený a užívateľ potrestaný.
10. Veľkosť avataru nesmie presiahnuť rozmery 140x105 px a 10kB a to ani v jednej z týchto troch hraníc. Takýto avatar bude zmazaný.

Administrátori si vyhradzujú právo na zmazanie či úpravu podpisu a avataru ak porušuje niektoré z pravidiel fóra.

Vedenie fóra si vyhradzuje právo na zmenu pravidiel bez upozornenia!

Posledná aktualizácia dňa 24.01.2007
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému  Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky! Strana 1 z 1

Prejdi na:  Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
You can attach files in this forum
You can download files in this forum


DAJ Glass (1.0.8) template by Dustin Baccetti
EQ graphic based off of a design from www.freeclipart.nu
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk