Obsah fóra Security & Knives
Security & Knives
FAQ  FAQ   Hľadať  Hľadať   Zoznam užívateľov  Zoznam užívateľov   Užívateľské skupiny  Užívateľské skupiny
Registrácia  ::  Prihlásenie Súkromné správy

Pridať novú tému  Zaslať odpoveď
 Vrhací nôž Mikov « Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému » 
Autor Správa
TomAnt
PríspevokZaslal: Ut január 23, 2007 3:31 pm    Predmet: Vrhací nôž Mikov Odpovedať s citátom

Site Admin

Založený: 19 január 2007

Vrhací nôž Mikov

Technické údaje
Celková dĺžka - 23 cm
Dĺžka čepele - 5 cm
Hrúbka čepele - 0,4 cm
Hmotnosť - 140 g
Materiál - Stainless Steel
Orientačná cena - 350 Sk

Materiál
Nôž je vyrobený z nehrdzavejúcej ocele, ku ktorej mám výhrady. Český výrobca si mohol dať viac záležať na výbere použitej ocele, pretože ohnúť špičku noža nie je žiaden problém. Chcel by som vidieť aspoň jeden z týchto nožov, ktorému sa špička po pár hodoch neohne. Musím však povedať, že oceľ nie je krehká a nie je problém ju poohýbať späť do pôvodného tvaru (poprípade vyklepať kladivom)

Tvar a dizajn
Vrhací nôž Mikov sa vyrába v dvoch dizajnérskych vyhotoveniach. K dizajnu nemám žiadne výhrady, pripomína cirkusové vrhacie nože, nemá žiadne zbytočné prvky, ktoré by mohli oslabiť konštrukciu, alebo by robili problémy pri vrhaní.

Praktické používanie, vrhanie
O praktickom využití tohto noža by som chcel toho napísať viac. Tento nôž odporúčam ako nôž číslo 1 na učenie sa a trénovani vrhania. Má výborný tvar a je perfektne vyvážený, takže ak sa naučíte vrhať týmto nožom, bez problémov dokážete vrhať ostatnými, podstatne drahšími nožmi. Nemôžem nespomenúť cenu. Ceny týchto dvoch nožov sa pohybujú okolo 350 Sk, čo je absolútne plus pre tento nôž. Za túto cenu dostanete perfektný nôž na učenie. Nôž je určený na vrhanie z rukoväte, pri vrhaní z čepele je tu veľká pravdepodobnosť zranenia sa. Na čo by mal výrobca myslieť pri ďalšej produkcii tohoto noža je fakt, že hrany noža nie sú zaoblené a dá sa pri vrhaní porezať aj za rukoväť !!! Máte dve možnosti, buď si hrany obrúsite sami, alebo si nôž oblepíte páskou. Obe riešenia sú použiteľné.

Celkové hodnotenie Za cenu okolo 350 Sk, svojou perfektnou vyváženosťou a tvarom patrí tento nôž do zbierky každému začínajúcemu vrhačovi, odporúčam zakúpenie aspoň troch kusov, to je potom radosť učiť sa. Jeho vlastnosti a cena zatienia už spomínané nedostatky v použitej oceli a nezabrúsených hranách noža.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
majkl
PríspevokZaslal: Ne máj 13, 2007 9:47 pm    Predmet: k veci Odpovedať s citátom

Založený: 13 máj 2007

tiez som ho mal, celkom dobry ale naozaj sa velmi rychlo ohne. mne sa uz podarilo odlomit spicku ale za tri kila je to naozaj vyhodna kupa...
Návrat hore
crki76
PríspevokZaslal: So august 18, 2007 2:16 am    Predmet: Odpovedať s citátom

Bahad Zu`Bu Dalubhasang Guro

Založený: 21 jún 2007

Nazdar hosi.
Chcel som zareagovat uplne na toppic, ale je uzamknuty. Ja som sa len chcel spytat, na co tolko specialnych vrhacich nozov?Ja robim sebeobranny system boja s nozom a som presvedceny, ze na kupu takehoto noza ide o vyhodene peniaze. Vrhat mozete vsetko, dokonca i noznice. A o to v real defence ide, nie?
Inak je zaujimave, ked sme este stale pri teme, ze pri lahodnom vrhnuti noza je tento zabodnuty hlbsie ako pri bodnuti.

TomAnt
PríspevokZaslal: Po august 20, 2007 8:21 am    Predmet: Odpovedať s citátom

Site Admin

Preco tolko vrhacich nozov? No pretoze nejde o "sebaobranu" ale o hobby, sport, chapes, zbierka...

No a stou hlbkou bodnutia vs laickeho hodu, to je jasne, hodi kazdy z celej sily, ale ked ma bodnut, uz si clovek nie je taky isty ze do niekoho bodnut chce, to bude ten dovod nie?
Návrat hore
crki76
PríspevokZaslal: Ne august 26, 2007 9:49 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Pravdepodobne nie. Ja som pisal o niecom inom. Skus hodit noz do drevenej prekazky a odmeraj si hlbku vniku a potom skus bodnut s nozom do tej istej prekazky s tym istym nozom.
A nevedel som, ze sa vrha z celej sily...Zrejme, kolko ludi, tolko rozdielnych technik, ze ano?

TomAnt
PríspevokZaslal: Po august 27, 2007 9:26 am    Predmet: Odpovedať s citátom

Site Admin

Precitaj este raz co som napisal Smile

Napisal som slovne spojenie "laicky hod" a k tomu "z celej sily"...

No a co sa tyka tej hlbky zabodnutia, ja by som to celkom chapal. Ked noz leti a ide sa zabodnut, leti v nejakej rovine. Ak ten isty noz idem zabodnut rukou, pri samotneom zabodnuti tu rovinu nemam sance udrzat. Nastupuju vacsie trecie sily na stranu noza a voila, nezabodnem ho tak hlboko. Myslim, ze toto bude jeden z hlavnych dovodov...

Samozrejme, zalezi aj na "materialy" do ktoreho bodas/vrhas... Skus to iste spravit napriklad s polystyrenom, ci hlbsie zapichnes hodom, alebo bodom...
Návrat hore
crki76
PríspevokZaslal: Po august 27, 2007 10:31 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Cau. Neviem, ci to bude tymto. Ak totizto bodam ja, tak vystrkujem malicek mojej bodajucej ruky smerom nahor, tym dostavam noz do roviny. Ak beriem v uvahu, ze pouzivam zakriveny noz spickou smerom k malicku, tak ta rovina je udrzana este viac. Je to aj tak zvlastne. Nieco na tom bude.
Ja som to totizto skusal iba pri jednom treningu, kde mi bolo vysvetlene, ako vrhat. Vrhal som do toho isteho materialu, do akeho som bodal. Vniknutie bolo neporovnatelne hlbsie pri hode, ako pri bode, aj ked som sa snazil menit uhol dopadu.
Vrhanie nie je pre moj sebeobranny system idealny, nakolko nerad by som sa zbavil noza, ktory mozem aj inak pouzit. Ak sa samozrejme nenachadzam v masiarstve, kde je nozov milion - ha-ha. Nedrzim tento vrhaci sport, nebavi ma to, iba som sa nad tym zamyslel. Ahoj

Pridať novú tému  Zaslať odpoveď Strana 1 z 1

Prejdi na: