Obsah fóra Security & Knives
Security & Knives
FAQ  FAQ   Hľadať  Hľadať   Zoznam užívateľov  Zoznam užívateľov   Užívateľské skupiny  Užívateľské skupiny
Registrácia  ::  Prihlásenie Súkromné správy

Pridať novú tému  Zaslať odpoveď
 Lasky TomAnt Devastator « Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému » 
Autor Správa
TomAnt
PríspevokZaslal: Ut január 23, 2007 3:24 pm    Predmet: Lasky TomAnt Devastator Odpovedať s citátom

Site Admin

Založený: 19 január 2007

Lasky TomAnt Devastator

Technické údaje
Celková dĺžka - 32 cm
Dĺžka čepele - 15,5 cm
Hrúbka čepele - 0,7 cm
Hmotnosť - 400 g
Materiál - ???
Orientačná cena - 1700 Sk

Materiál
Tento nôž vyrobil slovenský majster nožiar Ladislav "Lasky" Šánta. Je to teda od základov až po konečnú úpravu čisto ručná práca. Použitý materiál pôsobí robustným dojmom, majster si dal naozaj záležať na konečnom opracovaní, najmä na dokonalom vyhladení čepele. Ako vidno z fotografie, časť rukoväte nie je opracovaná, týmto sa vyznačujú takmer všetky majstrove nože, ide teda o zámer a dodáva nožu svojský štýl.

Tvar a dizajn
Tento nôž som na základe mojich skúseností a požiadaviek dizajnoval ja, preto dizajn posúďte sami a poprípade mi komentáre k nemu napíšte sem. Na základe mojich nákresov mi tento nôž Lasky ukoval, za čo mu aj týmto ďakujem.

Praktické používanie, vrhanie
Nôž je vynikajúci. A keď poviem vynikajúci, myslím tým vynikajúci. Je obrovský a určený na vrhanie na dlhé a extrémne dlhé vzdialenosti. Primárne je určený na vrhanie za rukoväť, ale dá sa vrhať aj za čepeľ, aj keď treba dávať pozor na porezanie. Na vrhnutie tohoto noža je potrebné vyvinúť veľkú silu a v žiadnom prípade ho neodporúčam neskúseným vrhačom

Celkové hodnotenie
Keďže ide o ručne robený nôž podľa môjho návrhu, neexistuje taký istý kus. Je to v každom prípade vynikajúci nôž a keďže som ho navrhoval presne na mňa, mne aj úplne vyhovuje :-)
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
KYARORUSAN
PríspevokZaslal: Št apríl 24, 2008 9:05 am    Predmet: Odpovedať s citátom

Založený: 17 marec 2008

uaaau... tak tento vyzera super

je to len na hadzanie? alebo sa nim daju robit aj ine veci?

cena?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
Pridať novú tému  Zaslať odpoveď Strana 1 z 1

Prejdi na: