Obsah fóra Security & Knives
Security & Knives
FAQ  FAQ   Hľadať  Hľadať   Zoznam užívateľov  Zoznam užívateľov   Užívateľské skupiny  Užívateľské skupiny
Registrácia  ::  Prihlásenie Súkromné správy

Pridať novú tému  Zaslať odpoveď
 Cold Steel TFT80 « Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému » 
Autor Správa
TomAnt
PríspevokZaslal: Ut január 23, 2007 3:26 pm    Predmet: Cold Steel TFT80 Odpovedať s citátom

Site Admin

Založený: 19 január 2007

Cold Steel TFT80
(True Flight Thrower)

Technické údaje
Celková dĺžka - 27,3 cm
Dĺžka čepele - 16,51 cm
Hrúbka čepele - 0,5 cm
Hmotnosť - 241,18 g
Materiál - U.S. Premium High Carbon Steel
Orientačná cena - 1700 Sk

Materiál
Čo píše výrobca: Citujem: "Veríme, že je to najpevnejší a najsilnejší vrhací nôž, aký bol kedy vyrobený." Nemôžem posúdiť správnosť tohto výroku, pretože mať možnosť vyskúšať si všetky nože asi nikdy nebudem, určite je to však, tak ako uvádza výrobca, najpevnejší a najsilnejší nôž aký som kedy držal v ruke. Keď som tento nôž prvýkrát chytil do ruky, vzbudzoval vo mne pocit nezničiteľnosti. Tento pocit vo mne zostal aj po viacnásobnom používaní tohoto noža. Je vyrobený z kozmickou technológiou vyvinutej ocele U.S. Premium High Carbon Steel s čiernou antikoróznou povrchovou úpravou. Rukoväť je pre lepšie uchopenie ovinutá padákovou šnúrou. Pri správnej starostlivosti nehrdzavie a ostrie sa len tak ľahko neotupí. Výrobca vo svojom katalógu a na prezentačnej videokazete ukazuje, ako ľahko ich nože prebodnú dvere auta, ako ľahko preseknú hrubé lano a pod. Nemal som možnosť toto vyskúšať (tie dvere), avšak napriek tomu verím že to nie je problém. To je môj pocit z tohoto noža.

Tvar a dizajn
Už z fotografie vidno, že tento nôž je rovný, ale u vrhacieho noža aj dosť dlhý. Má pre vrhací nôž netypický pomer dľžky čepele a rukoväte. Napriek tomu dobre sedí v ruke a možno ho použiť nielen ako nôž vrhací, ale napríklad aj ako tzv. Survival Knife, čiže nôž na prežitie.Čepeľ je naostrená len na jednej strane.

Praktické používanie, vrhanie
Najdôležitejším určením vrhacieho noža je jeho vrhanie. Ako vrhací nôž na mňa na začiatku neurobil veľký dojem. Vyplýva to z jeho nepomeru dľžok čepele a rukoväte, čo spôsobuje, že pri vrhaní nôž nerobí rovnako veľké obrátky stranou čepele a stranou rukoväte. Tým, že je taký dlhý, obrátku o 360 stupňov urobí až po pomerne dlhej vzdialenosti. V každom prípade, po intenzívnom tréningu je možné s týmto nožom dosiahnuť veľmi dobré výsledky. Opakujem však, chce to veľa času a hlavne veľa trpezlivosti. Pre dlhodobejšie vrhanie je pomerne dosť ťažký, má takmer štvrť kilogramu. Pre dlhodobé vrhanie týmto nožom preto odporúčam vopred aspoň malú predprípravu, aby vám ruka "neodišla" po prvom raze tak ako mne po 1/2 hodine hádzania. Z jeho veľkej hmotnosti však vyplýva aj veľká sila s akou ho musíte hodiť a tým aj veľká sila, s akou sa zabodne do cieľa. Ako som už vpredu spomenul, verím, že dokáže prebodnúť dvere automobilu. Mne osobne sa podarilo tento nôž, aj keď nechtiac, zabodnúť do asfaltovo betónovej cesty. (Hodil som ho do stromu ktorý bol pri kraji cesty, nôž sa od stromu odrazil (zlý výpočet vzdialenosti :-) ) a dopadol čepeľou na cestu, do ktorej vyhĺbil pomerne veľkú dieru. S obavou som ho dvíhal zo zeme, avšak čepeľ zostala absolútne ostrá, nie je na ňom vidieť ani známku poškodenia.) Kto to chce vidieť na vlastné oči, má dve možnosti. Buď si tento nôž obstará, alebo mi napíše. Som ochotný túto skutočnosť predviesť všetkým fanúšikom vrhacích nožov. Taktiež som počul, ako istý pán zabodol TFT do matice 8. Matica to neprežila. Tento nôž sa dá hádzať aj držaním za čepeľ, pretože ako som už spomenul, čepeľ má nabrúsenú len z jednej strany. Tento spôsob vrhania je síce efektný, avšak ja osobne ho neodporúčam z dvoch dôvodov. Po prvé, keď chytím do ruky akýkoľvek nôž, obyčajne ho chytím za rukoväť, a po druhé, nie každý nôž je nabrúsený len z jednej strany, a preto zvyknúť si na vrhanie držaním čepele nie je z hľadiska univerzálnosti dobré.

Celkové hodnotenie
Čo povedať na záver o tomto noži. Za cenu okolo 1700 Sk môžte získať skutočne vynikajúci vrhací nôž. Patrí do elity vrhacích nožov a myslím si, že tento nôž by mal patriť do každej zbierky
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
bratranek
PríspevokZaslal: Pi apríl 18, 2008 2:23 pm    Predmet: mam podobný Odpovedať s citátom

Založený: 18 apríl 2008

vrhu zdar. nedavno som si kupil podobný akurat ten moj vyrobili v čine. viem ze to nieje nic neobvykle ale zaujimalo by ma či je z rovnakeho materialu ako ten made in usa.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
KYARORUSAN
PríspevokZaslal: Ne apríl 20, 2008 5:02 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Založený: 17 marec 2008

myslim ze tento noz ma kamos na vrhanie...je super
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
magi
PríspevokZaslal: Pi apríl 25, 2008 11:15 am    Predmet: aj Odpovedať s citátom

Založený: 28 apríl 2007

ja som ho mal tiez ale po 2 tyzdnoch sa mizlomil..a to som si kupil ten z USA....zlomil sa presne v strede v dierke..a aj Rigidy som mal a obidva sa zlomili v strede v dierke..preto uz karbonove nekupujem..mozno to bude tym ze to poriadne neviem...ale sak ucime sa cely zivot
Návrat hore
bratranek
PríspevokZaslal: St apríl 30, 2008 6:39 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

uz s nim nejaku dobu hadzem a sekam a musim konstatovat ze je to dobrý noz.
Návrat hore
bratranek
PríspevokZaslal: Pi máj 30, 2008 10:32 am    Predmet: zlomený Odpovedať s citátom

tiez som ho zlomil aj ked tento krat je v tom firma cs nevinne. je to len vysledok mojej blbosti do detajlov nemam chut ist.

Návrat hore
magi
PríspevokZaslal: Pi máj 30, 2008 10:37 am    Predmet: :) Odpovedať s citátom

bratranek...to mas v poho..hento sa bude dat este dajak zbrusit a bude pouzitelny..aj ked tto nebude ten isty CS ale aspon daco..mnes apodario minule asi po mesiaci zlomit na dve casti GH UC 455 co som myslel ze vydrzi snad aj jadrový výbuch.....ale mam este dva..snad tie vydrzia..kua u mna tie noze idu na odbyt ako Hot dog Smile
Návrat hore
bratranek
PríspevokZaslal: Pi máj 30, 2008 10:45 am    Predmet: repas Odpovedať s citátom

kedže šou mas gou on kupil som brusny papier s 80timi zrnkami na cm štvorcový a vycaroval som si nový hrot. noz uz nema take penetracne vlastnosti ako z obchodu ale pri vrhani sa mi nadalej zabodava absolutne bez problemov.

Návrat hore
magi
PríspevokZaslal: Pi máj 30, 2008 11:18 am    Predmet: aj Odpovedať s citátom

Very Happy no ja som skor myslel dajaku karbošku alebo daco tvrdšieho kalibru ale moze byt..ked lieta a zabofdaba sa v poho tak je dobre..ja mam zvarene skoro šecky polamané ale vrhat s nimi nemozem lebo strejda vravel ze sa uplne zmenila struktura materialu a noz by sa urcite zasa zlomil..tak si ich dam na vystavku a bude
Návrat hore
bratranek
PríspevokZaslal: Št jún 12, 2008 8:48 pm    Predmet: Re: aj Odpovedať s citátom

magi napísal:
Very Happy no ja som skor myslel dajaku karbošku alebo daco tvrdšieho kalibru ale moze byt..ked lieta a zabofdaba sa v poho tak je dobre..ja mam zvarene skoro šecky polamané ale vrhat s nimi nemozem lebo strejda vravel ze sa uplne zmenila struktura materialu a noz by sa urcite zasa zlomil..tak si ich dam na vystavku a bude

u kolegu na zahrade som tomu dal tvar trochu viac do spice
na takej bruske pohananej rucným pohonom taka sprevodovana kluka roztacala kotuc hrubeho zrna

]
Návrat hore
magi
PríspevokZaslal: Št jún 12, 2008 8:58 pm    Predmet: :) Odpovedať s citátom

no to uz vyzera jak nove...a kolko ti to trvalo lebo sak karbon je karbon..
Návrat hore
bratranek
PríspevokZaslal: Št jún 12, 2008 9:14 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

15 min intenzivneho krutenia.
s vysledkom som spokojny ucel plni,
intenzivnejsia penetracia dosiahnuta.
Návrat hore
magi
PríspevokZaslal: Št jún 12, 2008 9:16 pm    Predmet: Odpovedať s citátom