Obsah fóra Security & Knives
Security & Knives
FAQ  FAQ   Hľadať  Hľadať   Zoznam užívateľov  Zoznam užívateľov   Užívateľské skupiny  Užívateľské skupiny
Registrácia  ::  Prihlásenie Súkromné správy


Pridať novú tému  Zaslať odpoveď
 Gil Hibben UC455 « Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému » 
Autor Správa
TomAnt
PríspevokZaslal: Ut január 23, 2007 2:10 pm    Predmet: Gil Hibben UC455 Odpovedať s citátom

Site Admin

Založený: 19 január 2007
Príspevky: 410

Gil Hibben UC455Technické údaje
Celková dĺžka - 21,5 cm
Dĺžka čepele - 10,7 cm
Hrúbka čepele - 0,45 cm
Hmotnosť - 145 g
Materiál - Stainless Steel
Orientačná cena - 2000 Sk

Materiál
Tento nôž je vyrobený z pevnej nehrdzavejúcej ocele. Aj keď na jeho výrobu neboli použité žiadne špeciálne kozmické materiály, je neobyčajne kvalitný. Oceľ je klasicky oceľovo sivá do striebornej farby. Tento nôž sa ani po dlhodobom používaní výrazne neotupil.

Tvar a dizajn
O tvare a dizajne tohoto noža treba povedať trochu viac. Tento nôž ste mali možnosť vidieť vo filme Prepadnutie v Pacifiku (Under Siege) v hlavnej úlohe so Stevenom Seagalom. Nôž sa na scéne objavuje dvakrát. Raz je terčom drevená doska, druhýkrát... (Kto má záujem, môže si to vyhľadať v požičovniach a pozrieť.). Tento nôž má dnes už klasický a neopakovateľný dizajn. Bol vytvorený majstrom Gilom Hibbenom, ktorý vrhacie nože navrhuje a vyrába od roku 1957, v súčasnosti vlastní firmu HibbenKnives, ktorá tieto nože vyrába a navrhuje a profesionálne sa zaoberá výukou vrhania nožov napríklad u Zelených Baretov (Green Barets). Tento nôž je výborne tvarovaný, pomer dľžky čepele a rukoväte je 100 percentný. Čepeľ je čiastočne nabrúsená z obidvoch strán, čiastočne preto, lebo horná strana čepele nie je nabrúsená do dokonalej ostrosti, ale len na hrúbku 1-2 mm. Spodná strana čepele je nabrúsená do konkávneho tvaru, čo sa síce ťažšie brúsi, na druhej strane sa však nôž zabodne aj pri slabšom hode, keď netreba vyvinúť veľkú silu. Je to svojim tvarom klasický vrhací nôž.

Praktické používanie, vrhanie
Ak mám hodnotiť praktické použitie, teda vrhanie tohoto noža, musím v prvom rade povedať, že je to jeden z najlepších vrhacích nôžov aký som kedy držal v ruke. Pomer dľžky čepele a rukoväte a teda aj pomer hmotností čepele a rukoväte je správny, Oboma stranami, stranou čepele aj stranou rukoväte robí rovnako dlhé obrátky. Už po krátkom tréningu vrhania som tento nôž dokázal zabodnúť 8 krát z desiatich pokusov, komu sa to zdá málo, ten nech si to vyskúša. Vyhovuje mi aj vzdialenosť, za akú sa otočí o 360 stupňov. Táto vzdialenosť sa dá samozrejme regulovať rozdielným uchopením noža. Tento nôž nie je síce stavaný čisto na vrhanie držaním za rukoväť, jeho tvar je vhodný taktiež na vrhanie z čepel, odporúčam však vrhanie za rukoväť. Dôvodom som sa už venoval, bližšie sa im venujem v časti o tom, ako vrhať nože. Z môjho pohľadu má aj ideálnu hmotnosť (145 g), je dosť ťažký na to, aby prerazil pri hodení 3 cm dosku, ale súčasne nie je taký ťažký, aby spôsoboval zdravotné problémy po dlhodobejšom hádzaní. Je to ideálny vrhací nôž a naozaj, len ťažko si viem predstaviť nôž, ktorý by som za neho vymenil.

Celkové hodnotenie
Čo ešte dodať na záver. Je to môj najoblúbenejší vrhací nôž, považujem ho za najlepší, aký bol kedy navrhnutý a vyrobený. Jeho cena okolo 2000 Sk by mohla niekoho odradiť, je to však nôž, do ktorého sa oplatí investovať. Naviac v spojení s UC454 tvoria tzv. Thrower Combo UC457. Ak by ste chceli obidva tieto nože, odporúčam tento set, ktorý obsahuje aj kožené púzdro. UC455 je nôž, ktorý nemať znamená nebyť.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému  Zaslať odpoveď Strana 1 z 1

Prejdi na:  Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
You can attach files in this forum
You can download files in this forum


DAJ Glass (1.0.8) template by Dustin Baccetti
EQ graphic based off of a design from www.freeclipart.nu
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk