Obsah fóra Security & Knives
Security & Knives
FAQ  FAQ   Hľadať  Hľadať   Zoznam užívateľov  Zoznam užívateľov   Užívateľské skupiny  Užívateľské skupiny
Registrácia  ::  Prihlásenie Súkromné správy

Pridať novú tému  Zaslať odpoveď
 Gil Hibben UC454 « Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému » 
Autor Správa
TomAnt
PríspevokZaslal: Ut január 23, 2007 2:17 pm    Predmet: Gil Hibben UC454 Odpovedať s citátom

Site Admin

Založený: 19 január 2007

Gil Hibben UC454

Technické údaje
Celková dĺžka - 15,5 cm
Dĺžka čepele - 8 cm
Hrúbka čepele - 0,3 cm
Hmotnosť - 55 g
Materiál - Stainless Steel
Orientačná cena - 1600 Sk

Materiál
Tento nôž je vyrobený z pevnej nehrdzavejúcej ocele. Aj keď na jeho výrobu neboli použité žiadne špeciálne kozmické materiály, je neobyčajne kvalitný. Oceľ je klasicky oceľovo sivá do striebornej farby.

Tvar a dizajn
Tento nôž má dnes už klasický a neopakovateľný dizajn. Bol vytvorený majstrom Gilom Hibbenom, ktorý vrhacie nože navrhuje a vyrába od roku 1957, v súčasnosti vlastní firmu HibbenKnives, ktorá tieto nože distribuuje a profesionálne sa zaoberá výukou vrhania nožov napríklad u Zelených Baretov (Green Barets).Tento nôž je výborne tvarovaný, pomer dľžky čepele a rukoväte je 100 percentný. Čepeľ je čiastočne nabrúsená z obidvoch strán, čiastočne preto, lebo horná strana čepele nie je nabrúsená do dokonalej ostrosti, ale len na hrúbku 0,5-1 mm. Tak ako UC455, aj UC454 má konkávny výbrus. Je to svojim tvarom klasický vrhací nôž.

Praktické používanie,vrhanie
Ak mám hodnotiť praktické použitie, teda vrhanie tohoto noža, musím v prvom rade povedať, že je to, tak ako UC455, jeden z najlepších vrhacích nožov, aké som kedy držal v ruke. Tento nôž je však svojimi rozmermi určený na interiérové použitie, teda na vrhanie doma, na výstavách a pod. Pomer dľžky čepele a rukoväte a teda aj pomer hmotností čepele a rukoväte je správny, oboma stranami, stranou čepele aj stranou rukoväte robí rovnako dlhé obrátky. Už po krátkom tréningu vrhania som tento nôž dokázal zabodnúť 9 krát z desiatich pokusov. Vyhovuje mi aj vzdialenosť, za akú sa otočí o 360 stupňov. Táto vzdialenosť sa dá samozrejme regulovať rozdielným uchopením noža. Tento nôž je stavaný na vrhanie držaním za rukoväť aj za čepeľ. Keďže ide o menšiu verziu, je určený na interiérové vrhanie.

Celkové hodnotenie
Čo ešte dodať na záver. UC454 patrí medzi moje oblúbené vrhacie nôže. Jeho cena okolo 1600 Sk by mohla niekoho odradiť, avšak v spojení s popisovaným UC455 tvoria tzv. Thrower Combo UC457. Ak by ste chceli obidva tieto nože, odporúčam tento set, ktorý obsahuje aj kožené púzdro. UC454 je nôž, ktorý je skutočne vynikajúci, vyčítal by som len cenu, za akú sa predáva v samostatnej verzii. (okolo 1600 Sk ) Za to však nôž nemôže.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Pridať novú tému  Zaslať odpoveď Strana 1 z 1

Prejdi na: